Dlaczego już dziś warto zacząć projektować place zabaw?

Dobry projekt placu zabaw wymaga czasu i konsultacji.

Place zabaw nie powstają z dnia na dzień. Warto o tym pamiętać! Warto również uzmysłowić sobie, że okres zimowy jest najlepszym czasem, by podjąć decyzję o budowie placu zabaw, choć oczywiście – na to zawsze jest dobry czas!

Zatem – dlaczego już dziś warto zacząć projektować place zabaw?

Ponieważ:

  • Jest to dobry moment, by spokojnie przejrzeć oferty.
  • Jest czas na to, by znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Twojej okolicy.
  • Można spokojnie przeprowadzić konsultacje społeczne – co jest trudne w okresie wakacyjnym.
  • Firmy takie jak Sun+ mogą bez presji czasu zaproponować nietuzinkowe rozwiązania.

Jak wspomniałem – place zabaw nie powstają tak szybko, jak może się wydawać. Owszem, kiedy decyzja ogranicza się do wyboru kilku klasycznych elementów, to czas ten jest krótszy, niż wówczas, kiedy chcemy wyróżnić się w okolicy.

 

tematyczne place zabaw

Rzecz jednak w tym, że place zabaw, które projektowane są z jakimś określonym pomysłem, inspirowane są określoną tematyką, czy mają np. nawiązywać do historii miejsca, w którym powstaną – wcale nie muszą być droższe od tych znanych i sprawdzonych rozwiązań.

Takie place zabaw wymagają jednak poświęcenia więcej czasu zarówno od  inwestorów, jak i projektantów, a zarazem ostatecznych wykonawców projektu. A teraz jest na to czas! W momencie, kiedy oczywiste jet to, że nie można natychmiast po przyjęciu projektu przystąpić do jego realizacji, bo zimowa aura na to nie pozwala, nasza uwaga skupiona jest na poszukiwaniu inspiracji. Nikomu się nie spieszy, a przecież place zabaw nie lubią pośpiechu:-)

Już dziś naprawdę warto pomyśleć o tym, że dobry projekt wymaga czasu i konsultacji.

Jeśli chcecie, by w sezonie wiosenno – letnim dzieci bawiły się w wyjątkowym miejscu – zacznijcie działać!

Szerzej na ten temat opowie w naszym kolejnym video blogu Tomasz Tyliński. Zapraszamy!

Paweł Antkowiak

Z wykształcenia jest bankowcem choć w pracy zawodowej ceni znacznie bardziej kapitał ludzki niż finansowy. W praktyce stosuje zasadę Philipa Kotlera: „Najważniejszym czynnikiem innowacji jest człowiek”.

Od 10 lat buduje bezpieczne place zabaw. Stały się one jego pasją, częścią jego życia, a nawet zobowiązaniem wobec świata za szczęśliwe dzieciństwo najmłodszych. Uważa, że w pewnym sensie praca, którą wykonuje upiększa świat.

Wierzy że dla zmotywowanych ludzi wszystko jest możliwe jeśli tylko w pełni się zaangażują. Lubi stawać przed ambitnymi wyzwaniami. Dzięki takiej postawie ma w portfolio 1500 zrealizowanych inwestycji.

Czas wolny spędza na wspólnej zabawie z rodziną, dla której uwielbia gotować.

SUN-PLUS