Czy drewniane place zabaw są ekologiczne skoro do ich produkcji wycina się drzewa?

Jak wszystkim wiadomo drewno w przeciwieństwie do rud metali i tworzyw sztucznych jest najbardziej ekologicznym materiałem. Do jego wytworzenia a następnie obróbki zużywa się najmniejszą ilość energii emitującej CO2 co bardzo korzystnie wpływa na nasze środowisko naturalne zmniejszając efekt cieplarniany. Drewno w odróżnieniu do metali oraz tworzyw sztucznych jest materiałem odnawialnym i jako jedyne w procesie produkcyjnym (rosnąc ) dodatkowo wytwarza  nam życiodajny tlen.

Paweł Antkowiak

Z wykształcenia jest bankowcem choć w pracy zawodowej ceni znacznie bardziej kapitał ludzki niż finansowy. W praktyce stosuje zasadę Philipa Kotlera: „Najważniejszym czynnikiem innowacji jest człowiek”.

Od 10 lat buduje bezpieczne place zabaw. Stały się one jego pasją, częścią jego życia, a nawet zobowiązaniem wobec świata za szczęśliwe dzieciństwo najmłodszych. Uważa, że w pewnym sensie praca, którą wykonuje upiększa świat.

Wierzy że dla zmotywowanych ludzi wszystko jest możliwe jeśli tylko w pełni się zaangażują. Lubi stawać przed ambitnymi wyzwaniami. Dzięki takiej postawie ma w portfolio 1500 zrealizowanych inwestycji.

Czas wolny spędza na wspólnej zabawie z rodziną, dla której uwielbia gotować.

SUN-PLUS